Také v tomto ohledu tápete? Už jste vyzkoušeli asi vše, ale pořád je plenka součástí vaší denní rutiny? Pojďte se podívat na to, co praktikuji doma já s dcerou Eliškou. Třeba Vás inspiruji. 😉

5 tipů od lektorky Růženky jak učit na nočník
- nahá prdka v zavřené koupelně
- Děti mají většinou na práci mnoho jiných důležitých věcí, než jít na nočník. A tak, když jsme v koupelně, sundám dceři plínu a čekám. Ze začátku to občas skončilo na zemi, tudíž doporučuji dát stranou koberečky :D. Ale teď, už si zvládne ten kousek, od skříňky s hračkami do vany, doběhnout k nočníku a vykonat potřebu tam. Na začátku, když si ABSOLUTNĚ nechtěla sedat na nočník, také pomáhalo postavit ji do vany a počkat, až se vyčůrá (případně pustit vodu nebo dělat „Čůůůů“)
- čůrací koutek
- Nočník máme v koupelně vedle velkého záchodu, a u něj stoleček na knížky a hračky, aby se dítě zabavilo při vykonávání potřeby. Nejlepší jsou tematické knížky o chození na nočník. Hračky doporučuji obměňovat podle toho, co je zrovna baví.
- pravidelnost
- Na nočník vysazuji po každém spánku a před ním. Vždy, když jdu já na toaletu. a v intevalech mezi tím si můžete nastavit kuchyňskou minutku. To znamená, že vždy když odejdete ze záchoda, nastavite čas například na 40 minut, ať víte kdy je čas jít na nočník. Je to super asociační učení (viz. „Hurá na nočník!„).
- znakování
- trpělivost
- Vše má svůj čas. Netlačte ani na sebe a ani na dítě. Tím by jste akorát oddalovali jeho potřebu se tuto dovednost naučit.
Přijďte se dozvědět více informací a praktických tipů o tématu jak učit děti na nočník na seminář „Hurá na nočník!“ nebo si s dětmi rovnou vyzkoušet znakování a hry spojené s chozením na nočník na kurzy pro děti „Šikulky bez plenky„