Už jste si někdy lámali hlavu tím, co Vám asi tak Vaše dítě chce řict, i když ještě nemluví?

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s Vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. Znakující miminka tak  získávají jedinečnou možnost podělit se o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozví, co jejich kulihrášek chce, bez slziček a nářku.

Představte si…

Jste v ZOO u výběhu se slony, Váš kulihrášek sedí v kočárku a Vy mu vyprávíte o těch velkých zvířatech s dlouhým chobotem. na které Vaše dítko ukazuje. Když v tom řev!!! Strašné neštěstí a Vy nevíte proč. „Vždyť přece ukazoval na slona, a tak mu tu o něm povídám?!“ Nicméně dítko stále neutišitelně pláče, rozčiluje se a ukazuje. A tak tedy raději odcházíte, oba rozhořčeni.

A teď si též představte…

Stojíte u sloního výběhu, dítko v kočárku ukazuje na slona, a tak mu o něm vyprávíte a popisujete. Avšak dítě začne znakovat PTÁČEK. Skloníte se ke kočárku, a opravdu jsou tam! Pod slony běhají malinkatí ptáčkové. Z Vaší výšky, jste si jich vůbec nevšimli. „Ano, vidíš jsou tam ptáčkové!“ „Jak tam vesele hopsají a zobou.“ A tak vesele odcházíte podívat se na další zvířátka.

Co je to program BabySigns - znakování pro batolata?

Program BabySigns – znakování pro batolata, je unikátní program, který vytvořily doktorky vývojové psychologie. Pomocí znaků děti mohou komunikovat se svým okolím dlouho před tím, než umí mluvit.

Podrobnější informace o programu BabySigns se dozvíte v blogovém článku zde.

Výhody znakování

  • prostředek pro dítě, díky němuž může komunikovat se svým okolím než se naučí plnohodnotně mluvit
  • dítě méně pláče, jelikož víte, co po Vás chce, a rychleji tak můžete reagovat
  • tím se také omezí stres ze situací, když nevíte, co děťátko chce
  • trénink jemné motoriky
  • můžete si společně číst a dítě není u čtení pasivní, ba naopak, je aktivním čtenářem, když Vám pomocí znaků může sdělit, co se mu na stránce líbí a co vidí
  • pomáhá budovat a udržovat pevnou citovou vazbu
  • rozvíjí komunikační dovednosti
  • zvyšuje inteligenci
  • ukazuje jak jsou děťátka vnímavá a chytrá

Chci začít s metodou BabySigns !

kurz znakování pro batolata

Kurz pro děti

Kurzy "Znakujeme zpěvem a hrou" jsou vytvořeny pro aktivní miminka a batolátka. V důmyslně připravené kombinaci hudby, písniček, cvičení, her a zábavy se děti učí nejen komunikovat pomocí znaků, ale rozvíjí se u nich i motorické dovednosti, kognitivní a emociální schopnosti a hlavně jsou velkou zábavou pro děti i rodiče.

seminář pro rodiče znakování pro batolata

Seminář pro rodiče

Chcete získat informace, abyste se mohli metodu učit doma sami vlastním tempem? V semináři se dozvíte vše co potřebujete vědět k tomu abyste se svým miminkem nebo batolátkem mohli doma začít úspěšně znakovat.